Enter your search terms:
Top
 

Co je důležité vědět než půjdu na lekci jógy, cvičení?

Jaký druh jógy nebo cvičení si vybrat?

Jakýkoliv vám přijde ten správný. Pokud se nemůžete rozhodnout, kterou jógu nebo které cvičení zvolit nebo potřebujete-li ke svému rozhodnutí nějakou informaci, neváhejte nám zavolat. Rádi Vám poradíme.

Dodržování základní jógové etikety.

Prosím pečujme společně již na chodbě centra o čistý, tichý a klidný prostor. Za dveřmi sálů je mnoho z chodby slyšet.
Již před vstupem do sálu, kde praktikujeme si uvědomte, že sem jdete kvůli sobě a nechte všechny záležitosti z minulosti a z budoucnosti za vstupními dveřmi. Jen ohleduplnost bereme s sebou. Zachovejte v sálu ticho a nerušte mluvením ostatní. Stejně tak po skončení lekce v tichosti opustíme sál, abychom nerušili prožitek a účinky jógy u ostatních. Ego nechávejte v nečinnosti. Nesrovnávejte se s ostatními. Každý jsme jiný a jóga není soutěž. Je to cesta, na které každý dosáhne svého cíle jinou rychlostí :)
Další věc, kterou určitě při vstupu prosíme vypněte, je zvuk ale i vibrace na Vašem mobilním telefonu.

Jaké formy vstupného nabízíme?

Dospělí:

Předplatné do Vánoc 
->  vztahuje se vždy k jednotlivému vybranému kurzu; své místo máte v kurzu vždy rezervované a počítá se s Vámi; předplacení je zaručenou motivační záležitostí; nemusíte se starat o placení či o permanentku, pouze při prvním vstupu na lekci předložíte kartičku Předplatné; přihlášení k předplatnému je časově omezené (poslední možnost zakoupení v týdnu 25.-29.10.); předplatné skýtá nejvýhodnější cenu za lekci a to 120,- Kč.
Přihlášení je možné poslat na náš e-mail. Zakoupit předplatné lze na recepci, kde obržíte kartičku, se kterou přijdete na první lekci.

Permanentky na 4 lekce
->  jsou platné pro všechny kurzy vedené lektory Shakti – Ivča, Miri, Petra, František, Iva, Jarka, Kuba, Jana;  jsou určené pro ty, co se nechtějí vázat, pro ty co chtějí chodit méně pravidelně a bez rezervace. Permanentky jsou plně přenosné, tzn. že kurzy můžete mezi sebou i kombinovat a střídat. Též můžete permanentku půjčit svým blízkým (např. v případě, že byste nestíhali “vychodit” počet hodin apod). Permanentky mají platnost 4 týdny a jsou k zakoupení v recepci za zvýhodněnou cenu 600,- Kč (150,- Kč/lekce).

Otevřené lekce
->  jsou určené pro ty, co se nechtějí vázat, také pro ty co chtějí chodit méně pravidelně a bez rezervace. Též pro ty, kteří chodí na kurzy předplacené a občas chtějí hodinu nebo více v týdnu ”navíc”. Můžete přijít kdykoliv, třeba jen vyzkoušet a zaplatit za lekci na místě 170,- Kč.

Děti:

Předplatné do Vánoc 
->  vztahuje se vždy k jednotlivému vybranému kurzu; své místo má vaše dítko v kurzu vždy rezervované a počítá se s ním; předplacení je zaručenou motivační záležitostí; nemusíte se starat o placení na místě či o aktualizování permanentky, pouze při prvním vstupu na lekci předložíte kartičku Předplatné, přihlášení k předplatnému je časově omezené (poslední možnost zakoupení v týdnu 25.-29.10.);  předplatné skýtá nejvýhodnější cenu za lekci a to 90,- Kč.Přihlášení je možné poslat na náš e-mail. Zakoupit předplatné lze na recepci, kde obržíte kartičku, se kterou přijdete na první lekci.

Předplatné na 4 lekce

->  vztahuje se vždy k jednotlivému vybranému kurzu; své místo má vaše dítko v kurzu vždy rezervované a počítá se s ním; předplacení je zaručenou motivační záležitostí; nemusíte se při každé návštěvě starat o placení; staráte se o to, abyste měli s sebou kartičku na každé lekci; přihlášení je možné na náš e-mail a na recepci zaplatíte 440,- ( 110,- Kč/lekce) a obdržet Předplatné (kartičku).

Otevřené lekce
->  jsou určené pro ty, co se nechtějí vázat, také pro ty co chtějí chodit méně pravidelně a bez rezervace. Též pro ty, kteří chodí na kurzy předplacené a občas chtějí hodinu nebo více v týdnu ”navíc”. Můžete přijít kdykoliv, třeba jen vyzkoušet a zaplatit za lekci na místě 130,- Kč.

Dětské páry Sportovního tance:

-> pod vedením Jarky a Kuby jsou výjimkou, tam je možné pouze zakoupit předplatné do Vánoc za 1.960,- Kč.

Miminka (3 – 5 měsíců):

Předplatné na 4 lekce
->  své místo má vaše mimi v kurzu vždy rezervované a počítá se s ním; předplacení je zaručenou motivační záležitostí; nemusíte se při každé návštěvě starat o placení; staráte se o to, abyste měli s sebou kartičku na každé lekci; přihlášení je možné na náš e-mail a na recepci zaplatíte výhodných 360,- ( 90,- Kč/lekce) a obdržíte Předplatné (kartičku).

Otevřené lekce
->  jsou určené pro ty, co se nechtějí vázat, také pro ty co chtějí chodit s miminky méně pravidelně a bez rezervace. Můžete přijít kdykoliv, třeba jen vyzkoušet a zaplatit za lekci na místě 100,- Kč.

 

Recepce – otvírací doba: 

platná od 6.září do 1/2 října

pondělí  15-18
úterý      9-11
středa    15:30-17
čtvrtek   8:30-11   15:30-17

 

Co s sebou?

Na jógu:
• jógamatka, pokud možno neklouzavá podložka (máme ve studiu nějaké k zapůjčení)
• pohodlné oblečení, které nebrání pohybu a kůži dýchání
• deka či pléd na závěrečnou relaxaci

Na dětskou jógu:
• jógamatka, pokud možno neklouzavá podložka (máme ve studiu nějaké k zapůjčení)
• pohodlné oblečení, které nebrání pohybu a kůži dýchání
• pití

Na meditace, relaxace, pránajámu:
• jógamatka, deka
• případně meditační polštářek
• láhev s pitím
• pohodlné teplejší sportovní oblečení doporučujeme teplé ponožky

Na Tai ti:
• volné vzdušné kalhoty (tepláky)
• triko (halenu)
• čisté boty s tenkou podrážkou (ne botasky)

Na zdravotní a kondiční cvičení:
• pití
• podložku na cvičení
• ručník – důležité pro případné vypodložení při předsunu hlavy

Na cvičení s dětmi a batolátky, na výtvarné dílničky, na dětské tanečky:
• pití (svačinku dle potřeby)
• pohodlné oblečení
• přezůvky (nejsou nutností)

Na tanec:
• pohodlné boty nebo tančit naboso
• láhev s pitím
• pohodlné oblečení

Jak a kdy se dostavit na lekci?

Přijďte nejlépe 10 minut před začátkem lekce. V klidu se můžete připravit v šatně, popřípadě se před začátkem na leccos zeptat lektora. Po cestě centrem berte ohled na právě probíhající lekce a chovejte se tiše. Nakonec už i toto ztišení je přínosem pro Vás samotné :)

Jak často chodit?

Praktikování jógy několikrát týdně přinese své ovoce ve formě rovnováhy a spojení vnitřku z vnějškem mnohem rychleji a účinněji, než jen jedna lekce týdně. Stejně tak zdravotní cvičení alespoň 2x do týdne má na Vaše tělo znatelně větší a lepší vliv nežli cvičení jednou týdně.

 

RADY PRO CVIČENÍ:

  • 2 hodiny před cvičením již nejezte těžká jídla
  • cvičte podle svých možností
  • cvičte pravidelně, jedině pravidelnou praxí se budete posouvat dál a zanedlouho uvidíte i ucítíte pozitivní změny           na fyzické i psychické úrovni
  • respektujte své tělo, nesoutěžte s ostatními, ani sami se sebou,
  • neporovnávejte se, vnímejte signály co Vám tělo dává,
  • pokud cítíte, že už nemůžete, odpočiňte si
  • vědomě se soustřeďte na dech a dýchejte plynule po celou dobu cvičení
  • pozornost směřujte k sobě
  • jógové ásány (pozice) cvičte tak, aby jste se v nich cítili dobře

 

Storno podmínky.

Při zrušení účasti 14 dnů před akcí bude jako storno poplatek účtováno 30% z celkové ceny kurzovného.

Při zrušení účasti 7 dnů před akcí bude jako storno poplatek účtováno 50% z celkové ceny kurzovného.

Při zrušení účasti ve lhůtě méně než 7 dnů před akcí bude jako storno poplatek účtováno 100% z celkové ceny kurzovného.

V případě storna z důvodů neodvratitelných událostí (úmrtí v rodině, hospitalizace účastníka kurzu nebo člena jeho rodiny, živelná pohroma, vážné onemocnění a nebo v souvislosti s onemocněním COVID-19 – nařízená karanténa, pozitivní test, vládní nařízení) se storno poplatek neúčtuje. Výše uvedené skutečnosti je účastník povinen Studiu doložit písemným dokladem  nejpozději do 3 dnů od jejich vzniku.

Účast pravidelných kurzů je možná pravidelně i jednorázově. V případě stavu nouze některé pravidelné kurzy probíhají v on-line učebně, některé jinou formou. Bližší informace poskytujeme na vyžádání.

 

Teď už všechno nejpotřebnější víte, tak prostě přijďte. Těšíme se na Vás :)