Enter your search terms:
Top
 

Kurz Kraniosakrální jóga – začátečníci – stále přibíráme nové zájemce

1) Místo: Shakti Centrum Jóga Domažlice
Termín:  každé pondělí
Čas:  19:50 – 21:10 hod

 

2) Místo: Kulturní dům Družba Klatovy
Termín:  každé úterý
Čas:  17:00 – 18:20 hod
Rezervace: info@shakticentrum.cz, z organizačních důvodů je třeba se přihlásit
Lektorka: Kateřina Krampolová o sobě:IMG_1802
„Jmenuji se Kateřina Krampolová, jsem kraniosakrální terapeutka a lektorka kraniosakrální jógy. Myslím si, že přirozená podstata člověka je vnitřní radost, stabilita a síla a proto pomáhám lidem tuto přirozenost probouzet.  Ke své práci používám i regresní metodu Kinezoilogii One Brain.“

 

Možná se ptáte, co to vlastně kraniosakrální jóga je.. (doslovný  překlad slova kraniosakrální: kranio-hlava; sakrální-křížová) ..všechno začalo před mnoha lety, kdy mladý lékař John E.Upledger asistoval u operace páteře a všiml si, že mícha pulzuje. Rytmus této funkce se dá přirovnat k jakémusi bubeníku, který udává rytmus všem buňkám. Silně ovlivňuje – krevní cukr, hormonální činnost spolu se žlázami s vnitřní sekrecí, ale i rytmus detoxikace buňek…

 

Princip kraniosakrální jógy je jednoduchý. Za použití klidového bodu, speciálního pumpování v ásanách a jemné masáže tělo dokáže vytvořit chemii radosti, posílit imunitu díky stimulaci mozkových buněk i ostatních tkání.
(Pokud u člověka tento kraniosakrální rytmus slábne, dostavuje se náchylnost k virovým onemocněním, deprese, také roste vnitřní napětí na fasciích těla a dostavuje se i vyčerpanost a nesoustředěnost s mnoha civilizačními chorobami.)

Speciální pumpování v jógových ásanách spojuje blahodárné účinky jógy s prací s dechem života a tím i s prouděním látek v tkáních. Tím se otevře možnost té nejpřirozenější detoxikace  na světě. Speciální pumpování také rozbíhá lymfu hlavně v uzlinách v podpaží, tedy těch, do kterých ústí glymfatický systém a jeho splachovaný odpad. Také spánek je díky uvolnění, ke kterému dojde při cvičení, kvalitnější. Následná vitalita přetrvává min okolo dvou až tří dní po cvičení. Často jsou zaznamenávány pocity svěžesti v páteři, které vyústí jednoho dne až do rozšířeného vnímání.

Kraniosakrální jóga navozuje „Floou“ stav, což je nejdokonalejší spolupráce mezi myslí a tělem pro podporu přirozených léčivých reflexů těla, dechu a mysli.
Kurzy jsou určeny pro začátečníky a budou probíhat od února do června pravidelně každé pondělí v Domažlicích a každé úterý v Klatovech v časech uvedených výše. Všechny podrobnosti (o ceně atd.) se dozvíte na první lekci.