Enter your search terms:
Top
 

Salsa a Bachata

Salsa & Bachata
Salsa je původem kubánský párový tanec, který vznikl kombinací vlivů původního obyvatelstva, španělských kolonizátorů a afrických otroků na Kubě cca ve 30. letech minulého století. Postupem času se tento tanec přesunul z ulic i na taneční parkety a rozšířil se do zbytku světa, což sebou přineslo i mnoho transformací tohoto tance. Salsa svými krokovými variacemi hodně připomíná Mambo, proslavené Hříšným tancem. Oproti Mambu je ale Salsa živější, uvolněnější, smyslnější a dá se tančit i sólově.

 

Bachata je původně doma v Dominikánské Republice. Je to tanec poměrně jednoduchý a pomalý, s výraznou prací boků, hrudníku a rukou. Jestliže Salsu označíme za smyslnější, pak z Bachaty smyslnost a sexualita přímo srší, obzvláště pokud je tančena v párové podobě. My se na ni však vrhneme v té sólové variantě a postupně si rozvlníme boky, hrudník a celé tělo a připomeneme si, že „nám pán Bůh nenadělil tělesné vnady jen tak zbůhdarma“. :-D

 

Jak v Salse tak Bachatě krokové variace rozhoduje hudba. V reálu tanečník hudbu cítí a převážně i dobře zná a tak snadno odhadne, jaký krok zvolit jako následující, aby seděl do hudby. My si z tohoto důvodu budeme stavět sestavy na jednotlivé písně a opakovat je dostatečně často, abyste měly šanci se v nich začít cítit dobře a sebejistě, než přidáme kroky další. Část hodiny budeme tančit Salsu, část Bachatu. Začneme u základních jednoduchých kroků a postupně budeme přidávat složitější krokové variace. Sem tam budeme chvilku pilovat i techniku, ale hlavním cílem je, abyste si zatančily, trochu se zapotily, rozvlnily tělo, vyplavily endorfiny a hlavně si odpočaly od každodenního stresu.

 

Co vzít sebou? Pití, ručník (pokud se více potíte), dobrou náladu a boty na podpatku s otevřenou špičkou a páskem přes horní část nártu (ideálně taneční obuv s jelenicí na podrážce, pokud máte, aby se Vám lépe dělaly točky), případně lze tančit i v taneční tréninkové obuvi, látkových baletních piškotech bez špičky či botaskách se světlou podrážkou atp. – nicméně v poslední variantě musíte počítat s tím, že se Vám točky nebudou dělat vůbec snadno. ;-)