Enter your search terms:
Top
 

Salsa & Bachata

Nový začátečnický kurz tance pro ženy

1. lekce nezávazně a zdarma!Profilovka Shakti

Začátek:  9.2. 2022
Pravidelný čas:  středy 19:30 – 20:30 hod
Lektorka: Bára Němcová
… o sobě: „Už v dětství jsem se několik let věnovala latinskoamerickým a standardním tancům pod vedením manželů Cíchových z TS DANCE. K latinskoamerickým tancům jsem se opět vrátila v posledních letech, kdy si piluji techniku pod vedením tanečního páru z: Latinskoamerické tance Plzeň a rozšiřuji obzory na víkendových workshopech či celotýdenních kempech profesionálních tanečníků (Eva Krejčířová, Dominik Vodička, Marek Dědík, Lenka Klimentová, Tomáš Vořechovský). Mezi tím jsem několik let strávila pracovně na zaoceánské lodi, kde jsem se dle instrukcí svých kubánských a hondurasských kolegů učila Salsu, Bachatu a Merengue, kterým jsem se pak po návratu do Čech věnovala i v sólové formě. Jsem také držitelkou A i B certifikátů instruktora aerobních aktivit u Face Czech Academy a moc se těším až si společně zatančíme a dostaneme se do formy. ;-)“

 

Salsa & Bachata
Salsa je původem kubánský párový tanec, který vznikl kombinací vlivů původního obyvatelstva, španělských kolonizátorů a afrických otroků na Kubě cca. ve 30. letech minulého století. Postupem času se tento tanec přesunul z ulic i na taneční parkety a rozšířil se do zbytku světa, což sebou přineslo i mnoho transformací tohoto tance. Salsa svými krokovými variacemi hodně připomíná Mambo, proslavené Hříšným tancem. Oproti Mambu je ale Salsa živější, uvolněnější, smyslnější a dá se tančit i sólově.

 

Bachata je původně doma v Dominikánské Republice. Je to tanec poměrně jednoduchý a pomalý s výraznou prací boků, hrudníku a rukou. Jestliže Salsu označíme za smyslnější, pak z Bachaty smyslnost a sexualita přímo srší, obzvláště pokud je tančena v párové podobě. My se na ni však vrhneme v té sólové variantě a postupně si rozvlníme boky, hrudník a celé tělo a připomeneme si, že „nám pán Bůh nenadělil tělesné vnady jen tak zbůhdarma“. :-D

 

Jak v Salse tak Bachatě krokové variace rozhoduje hudba. V reálu tanečník hudbu cítí a převážně i dobře zná a tak snadno odhadne, jaký krok zvolit jako následující, aby seděl do hudby. My si z tohoto důvodu budeme stavět sestavy na jednotlivé písně a opakovat je dostatečně často, abyste měly šanci se v nich začít cítit dobře a sebejistě, než přidáme kroky další. Část hodiny budeme tančit Salsu, část Bachatu. Začneme u základních jednoduchých kroků a postupně budeme přidávat složitější krokové variace. Sem tam budeme chvilku pilovat i techniku, ale hlavním cílem je, abyste si zatančily, trochu se zapotily, rozvlnily tělo, vyplavily endorfiny a hlavně si odpočaly od každodenního stresu.

 

Co vzít sebou? Pití, ručník (pokud se více potíte), dobrou náladu a boty na podpatku s otevřenou špičkou a páskem přes horní část nártu (ideálně taneční obuv s jelenicí na podrážce, pokud máte, aby se Vám lépe dělaly točky), případně lze tančit i v taneční tréninkové obuvi, látkových baletních piškotech bez špičky či botaskách se světlou podrážkou atp. nicméně v poslední variantě musíte počítat s tím, že se Vám točky nebudou dělat vůbec snadno. ;-)

 

Přihlášky: info@shakticentrum.cz

Kurz si můžete předplatit na recepci centra (v otevírací době): 6 lekcí do konce března (7. – 13. 3. je prázdninová pauza) výhodně za 720Kč.

Je také možné platit každou lekci zvlášť (na místě): 170Kč.

Těšíme se na vás ♥